Washington Capitals

Next Game

17/12 NY Islanders 1:00

19/12 St LouisBlues. 1:00

20/12 Philadelphia Flyers 19:00

Last Game

12/12 Ottawa Senators 5:1

13/12 Montreal Canadiens 2:1

Headlines

FanShop

   


Caps-tričko

Objednat    


Caps-Tričko

Objednat    


Caps-Figurka

Objednat

Legendy Caps

"Legendy Caps" : Rick Green

Rick Green zanechal v historii Caps velkou stopu. 27.května 1976 byl vybrán v draftu právě Washington, kde hned po sléze podepsal svůj první profi kontrakt. Podepsáním Greena se však naskytla otázka pro generálního manažera Caps, kterým byl v té době Max McNab. V původním plánu bylo mladíka Greena poslat na farmu, ale tento krok mu vymluvil tehdejší trenér pod záminkou, že Caps potřebují mladou krev do obrany, jelikož ve dvouch předešlých sezonách obdrželi dohromady 840 branek což je něco nevídaného. Toto se mělo změnit nástupem Ricka Greena. Dalším tabu bylo do jaké obrané dvojice ho postavit. McNab tedy se pokusil a získal ze Saskatoon Blades Blaira Chapmana a Bernieho Federka.

Green si svou velkou slávu rozjel už jako mladík v OHL kde byl považován za nejlepšího obránce. A ve dvaceti letech začal svoji profi kariéru u celku Caps a již ve své první sezoně ukázal, že z něj vyroste velice spolehlivý bek.  Bohužel ani Green nepoznal co to je štěští, když si v půlce sezony přivodil zranění zápěstní kůstky a chyběl Caps v pár zápasech. Svůj první gól v NHL vstřelil 21.listopadu 1976.

V jeho druhé sezoně se stal dominantou týmu a dostal veškerou důvěru trenérů a to se odrazilo v jeho pobytu na ledě, který byl v rozmezí 35 – 40 minut za zápas. Avšak fanoušci byli velice skeptičtí jak ke Greenovi tak k trenérům Caps, ohledně toho jak byl Green mladý tak nesl až převeliké břemeno na svých bedrech.

Svůj respekt, nejen u fans, ale i ostatních hráčů si vydobyl až ve své čtvrté sezoně, kdy se stal nejlepším obráncem Caps na základě hlasování fanoušků. V této sezoně průměrně odehrál 40 minut za zápas a po jeho boku hrál další skvělý bek Caps Robert Picard. Během sezony 1979-80, Caps zlepšili svou hru vstřelili o 32 branek více a skončili s 27 výhrami na svém kontě což byl do té doby nejlepší výsledek v jejich šestileté historii.

Následující sezonu začínal Green opět jako nejlepší obránce Caps. Sezonu odehrál v poklidu, ale hned do té následující se šuškalo, že se chystá největší přestupová bomba v historii týmu a do ní měl spadat i Rick Green. Tyto zvěsti nabyly pravdy v sezoně 1981-82, kdy se vše připravovalo na největší trade v historii Caps. Však sezonu Green odehrál celou. Vše se pak začalo dít až po skončení sezony, kdy opravdu přišla nabídka od Montreal Canadiens a Green se měl tak stěhovat do Montrealu. Caps vyměnili společně s Greenem ještě utočníka Ryana Waltera. Do hlavního města USA se naopak stěhovali obránci Rod Langway a Brian Engblom a utočníci Doug Jarvis a Craig Laughlin. Však hned před následující sezonou hrozila Caps, že budou muset NHL prodat do jiného města to se však vyřešilo příchodem nového generálního manažera Davida Poila.

Nu i díky finančním problémům skončilo působení Ricka Greena u Washington Capitals.

Autor:Jan Loužecký
Žádné komentáře