Washington Capitals

Next Game

17/12 NY Islanders 1:00

19/12 St LouisBlues. 1:00

20/12 Philadelphia Flyers 19:00

Last Game

12/12 Ottawa Senators 5:1

13/12 Montreal Canadiens 2:1

Headlines

FanShop

   


Caps-tričko

Objednat    


Caps-Tričko

Objednat    


Caps-Figurka

Objednat

Legendy Caps

"Legendy Caps" : Bobby Carpenter

Když si Capitals vybrali Bobbyho Carpentera jako třetí volbu draftu v roce 1981, nikdo netušil jak tento hráč pomůže do té doby mizerným Caps vzhůru. Carpenter byl prvním Američanem který byl draftován takhle vysoko. Do kolotoče zvaný NHL naskočil rovnou z univerzitní ligy a nikdo mu nepředpovídal že se v tomto drsném kolotoči hokeje chytne.

Jako 17 léty kluk hrával za celek St. John’s Prep na pozici centra, ale už v té době bylo vidět že z něho jednou bude hokejová superstar. I když mnoha kritiků převážně těch kanadských tvrdilo, že Carpenter neobstojí v NHL jako do té doby slavní kanadští hráči. Však tato slova měla na Carpentera spíše pozitivní než negativní účinky rok od roku se zlepšoval a vše nasvědčovalo tomu, že si nejslavnější hokejovou ligu zahraje. Sen se mu splnil při draftu v roce 1981 kdy si ho na již zmiňovaném třetím místě vybrali Washington Capitals.

A Carpenter se jim odvděčil hned ve své premiérové sezoně, kdy za Caps nastřílel 32 branek. V tu dobu mu bylo pouho pouhých 18 let. I díky jeho výkonům se Caps dostali poprvé ve své historii do play off.

Do druhé sezony vstupoval s tím cílem, že chce být lepší než byl tu minulou. To se mu do jisté míry splnilo sice se zlepšil o pouhé 2 body, ale na hřišti bylo vidět jaký má zápal do hry. Ve své druhé sezoně nastupoval v útoku společně s ofenzivními lídry Caps Mikem Gartnerem a Dennisem Marukem. I díky jeho přispění se znovu Caps dostali do play off, kde však vypadli z tenkrát nepřemožitelnými New York Islanders. Islanders se později stali vítězi Stanley Cupu.

Z Carpentera však vyrůstal elitní útočník, který dokáže na sebe vzít veškerou odpovědnost. Tu ukázal v sezoně 1984-85, kdy za Caps zaznamenal v 80 zápasech 53 branek a přidal k tomu 42 asistencí a celkově si připsal 95 bodů. A tak se stal i prvním Američanem, který vstřelil 50 a více branek. Do té doby držel rekord Joe Mullen, který vsítil 41 branek. Carpenter si spolu se svým kolegou z útoku Mikem Gartnerem vysloužili přezdívku „The Goal Dust Twins“. Během 4 let, kdy hrál po boku Gartnera si Carpenter připsal 288 bodů na svůj účet.

Počítalo se, že Carpenter už u Caps zůstane navždy a proto přišla pro fanoušky Caps obrovská rána, když se jejich miláček v polovině sezony 1986-87 stěhoval z hlavního města USA do New Yorku. Výměnou za Carpentera přišli Kelly Miller, Mike Ridley a Bob Crawford.

Bobby se však od Caps do týmu se ještě jednou vrátil a to v sezoně 1992-93, ale už to nebyl ten mladý a dravý hráč jako byl v minulosti a i proto se s ním vedení Caps po sezoně rozešlo na dobro. Avšak v srdcích fanoušků Capitals zanechal Bobby Carpenter velikou stopu. S aktivní kariérou se rozloučil v sezoně 1998-99 v dresu New Jersey Devils.

Autor:Jan Loužecký
Žádné komentáře