Washington Capitals

Next Game

17/12 NY Islanders 1:00

19/12 St LouisBlues. 1:00

20/12 Philadelphia Flyers 19:00

Last Game

12/12 Ottawa Senators 5:1

13/12 Montreal Canadiens 2:1

Headlines

FanShop

   


Caps-tričko

Objednat    


Caps-Tričko

Objednat    


Caps-Figurka

Objednat

Novinky

"Legendy Caps" : Al Jensen

 Dnešní dnem vám otevřeme rubriku “ Legendy Caps“. Vždycky jednou týdně přinesem nějaký profil hráče, který se zapsal jakýmkoliv způsobem  do historie klubu. Prvním profil bude o brankáři  Al Jensenovi.

Když brankář Al Jensen byl získán ve výměně mezi Capitals a Red Wings 23.července 1981, pro mladíka přicházejícího do týmu s nejhorší obranou to byla veliká zkouška. Jelikož posledních sedm sezon před příchodem Jensena vyzkoušeli Caps 12 brankařů a průměr obdržených branek do té doby činil 4.31 gólu na zápas. Ačkoliv odehrál jediný zápas v NHL dostal ve Washingtonu důvěru. Generální manažer Max McNab vkládal do Jensena velkou naději. Jansen byl nejvýše postaveným brankářem v draftu z roku 1978 a také se stal šampionem juniorské OHL a to mu i vyneslo účast v all-star týmu sezony.

Ačkoliv sloužil jako golman pro farmářský klub hned v první sezoně dostal u Caps pozvánku do prvního týmu a to hned brzy po startu sezony tudíž v prosinci a tento mladý golman udělal na trenéry dobrý dojem.

Největší pomoc však daroval při jejich prvním nahlédnutí do play off. Jensen do té doby soupeřil se svým kolegou z brankoviště Patem Rigginem. Jensem zaznamenal v první své sezoně 40 zápasů z toho 22 výher, 12 proher a 6 remíz. Těmito čísly vytvořil i tak nový rekord týmu. Největším jeho rekordem bylo však 9 výher v řadě.

Jensen startoval do sezony 83-84 jako nejlepší brankář ligy spolu s nejlepšími výsledky ze všech brankařů ligy.  A díky těmto výsledkům si vysloužil nominování do All Star Game za Waleskou konferenci. Jensen se tak těšil na All Star Game, až se mu to stalo osudným a před startem víkendu hvězd se zranil. Díky zranění chyběl Caps až do půlky března stávající sezony. Po návratu však ukázal, že je to golman světových kvalit a pomohl týmu Caps vyhrát Patrick Division a pomohl týmu k postupu až do druhého kola play off. Po sezoně byl Jensen, spolu se svým kolegou z branky Caps Rigginem , vyhlášen výhercem William Jennings Trophy, když společně propustili pouhých 226 (nejméně v celé NHL).

Jensen chyběl v sezoně 84-85 skoro po celou sezonu a v brance se moc neobjevoval na vině byli drobná zranění. V sezoně 85-86 se však vrátil fit a zdráv a v 44 zápasech si připsal 28 výher a i díky těmto výkonům pomohl Caps nejlepšímu výsledku v dosavadní historii klubu, kdy Caps v 80 zápasech 50x vyhráli, 23x prohráli a 7x remizovali a celkově získali 107 bodů.

Navzdory, že Jensen podával v předešlé sezoně skvělé výkony byla sezona 86-87 posledním účinkováním v dresu Caps. S vzestupem formy Bobbyho Masona na postu brankáře zbývalo pro Jensena málo prostoru. Další fakt byl že mladík Pete Peeters byl plně připraven plnit roli náhradníka za Masonem. Pro Jensena to byla jasná věc musel si najít nové místo a to našel u týmu AHL (American Hockey League) Binghamton Whalers. Do týmu AHL se stěhoval v prosinci roku 1986.

V NHL odehrál po odchodu z Washingtonu pouho pouhých pět zápasů v barvách LA Kings a po neúspěšném comebacku ukončil svou aktivní kariéru, bylo mu 29 let.

Autor:Jan Loužecký
Žádné komentáře