Washington Capitals

Next Game

17/12 NY Islanders 1:00

19/12 St LouisBlues. 1:00

20/12 Philadelphia Flyers 19:00

Last Game

12/12 Ottawa Senators 5:1

13/12 Montreal Canadiens 2:1

Headlines

FanShop

   


Caps-tričko

Objednat    


Caps-Tričko

Objednat    


Caps-Figurka

Objednat

Novinky

Backstrom mladá hvězda Caps

Před první sezónou si mladý Švéd nedával moc velké cíle. Před novináři nevyslovil žádná velká slova. Těšil se, že si zahraje špičkový hokej. V roce 2006 byl vyhlášen nejlepším nováčkem ve švédské Elitserien a díky skvělým výkonů dostal možnost reprezentovat Tre kronor na MS osmnáctek. Jeho výkony byly oslnivé a toho si všimli skauti v NHL. V draftu se dostal do první pětky. Vybral si ho Washington Capitals a na nováčka inkasoval velice lukrativní smlouvu. Devatenáctiletý mladý talent má být novým Petrem Forsbergem.

Jeho přednosti a dovednosti
Hráč vyniká svou velkou snahou. Pracuje na sobě každý den a je na sebe přísný. S veškerých chyb si bere ponaučení. Je velice trpělivý při nahrávce, zbytečně nekazí a navíc je výborný v obranné činnosti. Mimo led je velice tichý a nenápadný.
Příprava a cíle
Jeho cílem bylo se prosadit do mužstva Capitals, kterého ho získalo. Bylo mu úplně jedno s kým bude hrát. Začínal v tréninkovém centru Caps a zvykal si na parametry zámořských kluzišť. Hlavně pracoval na své fyzické kondici. Bylo potřeba zlepšit sílu a rychlost. Zbytek přípravy ladil ve Švédsku s bývalými hráči z klubu Brynäs. Během léta si nepřivodil žádné zranění a tak mohl hrát od začátku sezóny v plné kondici.

Výhodné podmínky
Hodně mu pomáhá přítomnost Michaela Nylandera se kterým si vyzkoušel hrát v jedné formaci. Dokonce se vytvořilo trio Bäckstrom - Ovečkin - Nylander. Nicklas hrál pravého beka.
Velice důležité je ji i zázemí. Washington není příliš hokejové město a tak má mladý Švéd na všechno klid.

Ocenění
V prosinci se stal nováčkem měsíce, jelikož ve 13 zápasech dal pět gólů a na devět přihrál. Na konci ledna se dostal na druhé místo produktivity ve Washingtonu. Před ním byl pouze Ovečkin. Nechal za sebou svého krajana Nylandera, který se zranil.
Kandidát na Calder Trophy
Jeho jméno figuruje na nominaci na Cader Trophy, která se uděluje pro nejlepšího nováčka roku v NHL. Na ni si dělá zálusk hvězdné chicagské duo Pat Kane a Jonathan Toews. Pro Bäckstroma zatím sezóna neskončila a jeho tým se může dostat do semifinále knoference. Má tudíž výhodu, že se může ještě ukázat
Statistika - letošní sezóna
V 82 zápasech dal čtrnáct branek a na pětapadesát jich přihrál. Dohromady tak nastřádal 69 kanadských bodů, což je na nováčka vynikající bilance.
 
Rudolf Klačánek / nbc11.com
Žádné komentáře